Detoksykacja alkoholowa

Labioplastyka Możliwość komentowania Detoksykacja alkoholowa została wyłączona 4

Zespół abstynencyjny a detoksykacja alkoholowa

Zerwanie z każdym nałogiem, szczególnie z alkoholizmem jest procesem trudnym i wieloetapowym. Wiąże się m.in. z wystąpieniem alkoholowego zespołu abstynencyjnego, który jest skutkiem nagłego zaprzestania picia lub znacznego zmniejszenia ilości spożywanego alkoholu. Jest to stan niezwykle nieprzyjemny, ale w pewnych warunkach może być nawet niebezpieczny, np. gdy towarzyszą mu zaburzenia elektrolitowe prowadzące do groźnych zaburzeń rytmu serca.
Ryzyko wystąpienia zespołu abstynencyjnego zwykle jest proporcjonalne do długości ciągu alkoholowego oraz ilości wypijanego alkoholu. U podłoża jego występowania leży wpływ alkoholu na zmniejszanie ilości neuroprzekaźników oraz proces przeciwny tj. nagły ich wyrzut w sytuacji zaprzestania picia.
Biorąc pod uwagę powyższe, najlepiej powierzyć specjalistom proces wychodzenia z alkoholizmu. Właściwie przeprowadzona detoksykacja alkoholowa może okazać się niezbędnym elementem terapii w tym przypadku. Zapewni zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo całego procesu, ale tylko jeśli zostanie przeprowadzona przez fachowców z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Detoksykacja alkoholowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

admin

Related Articles

Back to Top

niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, taśmy transportowe Primacon, Balistyka dla snajperów Ejsmont, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu